Vacature Sr Projectmanager Vlootvernieuwing en verduurzaming
- Rotterdam
- 36 uur
- 7095-8357 per uur
Vacature omschrijving
Startdatum: 1 juli 2026
Einddatum: 30 juni 2027
Optie op verlenging: Ja, afhankelijk van de ontwikkeling en duur van het Programma Vlootvernieuwing.
Duur: 12 maanden
Sluitingsdatum: 7 mei 2026
Publicatiedatum: 20 april 2026
Opdracht
Voor de vernieuwing en verduurzaming van de vloot zoeken wij een senior projectmanager. Je voert projectmanagement uit voor projecten gericht op het ontwerp, de realisatie en de verwerving van vaartuigen. In de huidige pre‑projectfase ondersteun je het programmateam en borg je de technische haalbaarheid en de verwervings- en besluitvormingsstrategie.
Jouw verantwoordelijkheden
- Projectontwikkeling: bepalen van de haalbaarheid door het onderzoeken van alternatieven, creëren van draagvlak bij (interne) stakeholders en het ter besluitvorming brengen van investeringsvoorstellen.
- Projectmanagement: managen van projecten gedurende de looptijd met specifieke aandacht voor operationele en technische aspecten, de project business case, het zorgdragen voor benodigde overeenkomsten en contracten en het realiseren van het project.
- Samenwerking: samenwerken met leveranciers en (interne) stakeholders om projecten tijdig en naar tevredenheid te realiseren.
- Leidinggeven: leiding geven aan een multidisciplinair projectteam en samen voorbereiden en realiseren van projecten op een verantwoorde en veilige manier.
- Kennisdeling: opdoen en delen van kennis op het gebied van projectontwikkeling en projectmanagement.
Organisatie en werkwijze
Als leidinggevende in je projectteam zorg je waar nodig voor aansluiting met andere teams en projecten binnen de organisatie. Je legt verantwoording af aan het projectbestuur. Het projectproces is gebaseerd op Prince2.
Wie zoeken wij
Wij zoeken een senior projectmanager met relevante ervaring in de maritieme sector, aantoonbare ervaring met technische en operationele projectaspecten, het opstellen en bewaken van project business cases, het verzorgen van overeenkomsten en contracten, ervaring met samenwerken met leveranciers en het leiden van multidisciplinaire teams. Ervaring met Prince2 of vergelijkbare projectmethodieken is gewenst.
Eisen:
- Kandidaat heeft minimaal 10 jaar ervaring met projectontwikkeling en -realisatie/verwerving in het werkveld
- Kandidaat heeft aantoonbare ervaring in het leiden van multidisciplinaire teams van specialisten en professionals in een projectmatige omgeving
- Kandidaat heeft aantoonbare kennis van verwervingsstrategieën en contractvormen die gangbaar zijn in de maritieme sector
- Kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met nieuwbouw en projectmanagement in de maritieme sector (aanbesteding, ontwerp, bouw en oplevering)
- Kandidaat is op de hoogte gesteld van het screeningsproces
Wensen:
- Kandidaat heeft aantoonbare ervaring met systems engineering en duurzame energievoorziening (bv. batterijen, hybride, methanol), en classificatie en regelgeving voor binnenvaart
- Kandidaat heeft affiniteit met het werkveld (haven, vaartuigen, verduurzaming) en het vermogen om ontwikkelingen en/of vernieuwingen in het werkveld te vertalen naar je eigen projecten en naar het Havenbedrijf
- Kandidaat heeft WO werk- en denkniveau (opleidingsachtergrond bijvoorbeeld scheepsbouw, maritieme techniek, werktuigbouwkunde, naval architecture, KIM)
- Kandidaat is beschikbaar voor een eerste kennismakingsgesprek tussen 11 en 13 mei. Kandidaat is beschikbaar voor een tweede kennismakingsgesprek tussen 19 en 21 mei
Is dit een opdracht voor jou?
Hoe het werkt?
Gerelateerde vacatures
- Eemnes
- 32 - 36 uur
- € 4.787,- / € 5.943,- per maand
- Deventer
- 36 uur
- € 5.943,- / € 6.500,- per maand
- Oosterhout
- 36 uur
- € 6.500,- / € 7.242,- per maand
- Etten-leur
- 20 - 24 uur
- € 3.198,- / € 4.209,- per maand
- Dronten
- 36 uur
- € 6.314,- / € 6.871,- per maand
