Vacature Inkoopadviseur/contractmanager

Inkoopadviseur/contractmanager
Detachering
09-06-2026

Vacature omschrijving

Startdatum: zo spoedig mogelijk

Einddatum: 23 juni 2027

Optie op verlenging: 2x 6 maanden

Duur: 12 maanden

Sluitingsdatum: 9 juni 2026

Publicatiedatum: 29 mei 2026

Functietitel

Inkoopadviseur / Contractmanager Jeugd & Onderwijs

Functieoverzicht

In deze rol combineer je tactisch inkoopadvies met contractmanagement. Je vertaalt behoeften binnen het sociaal domein naar effectieve samenwerkingsafspraken met jeugdhulpaanbieders en zorgt dat contracten bijdragen aan beleidsdoelen, kwaliteit van zorg en beheersbare financiën.

Wat ga je doen

  • Als inkoopadviseur: voorbereiden en uitvoeren van inkooptrajecten; bijdragen aan de meerjarenstrategie voor de inkoop van jeugdhulp; onderhouden van samenwerkingsrelaties met lokale en regionale jeugdhulpaanbieders; coördineren van gesprekken met aanbieders en vertalen naar concrete afspraken; actief inbrengen van kennis over ontwikkelingen en trends in het sociaal domein.
  • Als contractmanager: monitoren, evalueren en optimaliseren van contractafspraken; begeleiden van jeugdhulpaanbieders bij het realiseren van afspraken op inhoudelijk, financieel en kwalitatief niveau; leveren van betrouwbare stuurinformatie voor management en bestuur; signaleren van verbeterpunten in de samenwerking met aanbieders; input leveren voor toekomstige aanbestedingen; voeren van contractoverleggen en fungeren als vraagbaak voor collega’s over contractafspraken, tarieven en productcatalogi.

Samenwerking

Je werkt nauw samen met onder andere:

  • De Inkooparchitect
  • Beleidsmedewerkers binnen het sociaal domein
  • Lokale teams
  • Collega’s van financiën en informatiemanagement
  • Kwaliteits- en toezichtfuncties
  • Management, concern control en accountant (m.b.t. contractinformatie en monitoring)

Eisen:

  • De aangeboden kandidaat heeft in de afgelopen 6 maanden geen 3 overeenkomsten met een totale duur van 24 maanden gehad bij de opdrachtgever. (Dit criterium is niet van toepassing op kandidaten die een vast dienstverband hebben bij de uitlenende instantie.)
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als inkoopadviseur binnen het sociaal domein vakgebied jeugd
  • Aantoonbare werkervaring met Europese aanbestedingen (SAS diensten conform de Aanbestedingswet 2012
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als contract-/leveranciersmanager
  • Een door de kandidaat zelfgeschreven motivatie toegeschreven op de functie, waaruit de geschiktheid blijkt

Wensen:

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als inkoopadviseur binnen het sociaal domein
  • Minder dan 3 jaar aantoonbare werkervaring als inkoopadviseur binnen het sociaal domein – jeugdwet
  • Tot 5 jaar aantoonbare werkervaring als inkoopadviseur binnen het sociaal domein – jeugdwet
  • Meer dan 5 jaar aantoonbare werkervaring als inkoopadviseur binnen het sociaal domein – jeugdwet
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaringmet contractmanagement inclusief KPI’s, SLA’s en leveranciersgesprekken
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met regionale samenwerkingen binnen het domein Jeugd/Zorg
  • Aantoonbare werkervaring als adviseur in inkooptrajecten in het sociaal domein op het gebied van Jeugd binnen een gemeente of aanbestedende dienst, beschrijf duidelijk in de offerte de rol en resultaten middels een aparte alinea
  • In bezit van een afgeronde NEVI 1 en 2 opleiding en aangevuld met het aanbestedingsrecht voor inkopers of SRM –SupplierRelationshipManagement (NEVI) of vergelijkbaar middels een toelichting

Competenties:

  • Ben je politiek sensitief en communicatief sterk
  • Beschik je over goede onderhandelingsvaardigheden
  • Kun je goed schakelen tussen strategisch, tactisch en operationeel niveau
  • Heb je een sterk analytisch vermogen en kennis van financiën
  • Werk je zelfstandig maar ook graag samen met collega’s en partners
Direct solliciteren

Hoe het werkt?

1.
Solliciteer op jouw opdracht

Geen cv bij de hand? Geen probleem. Bij ons hoef je geen uitgebreide motivatiebrief te schrijven of je hele loopbaan op papier te zetten. Laat simpelweg je naam en contactgegevens achter of stuur ons een kort berichtje. Wij zijn vooral benieuwd naar wie jíj bent en wat je zoekt.

2.
Wij nemen contact op

Binnen een paar werkdagen nemen we contact met je op. We bespreken wat jij belangrijk vindt in een baan, wat je ervaring is (of juist waar je in wil groeien), en welke mogelijkheden er zijn binnen ons team. Alles in een open en ontspannen gesprek.

3.
Kennismaken

Zien we een match? Dan nodigen we je uit voor een kennismakingsgesprek – online of bij ons op locatie. Je krijgt een goed beeld van de functie, de sfeer en de mensen met wie je eventueel gaat samenwerken. En natuurlijk kun jij ook al je vragen stellen.

4.
Je kan aan de slag!

Zijn we allebei enthousiast? Dan regelen we de laatste praktische zaken en zorgen we dat je een vliegende start maakt. Van contract tot inwerktraject – we zorgen dat alles op rolletjes loopt.

Vorige Volgende

Gerelateerde vacatures