Vacature Inkoopadviseur Sociaal Domein

Inkoopadviseur Sociaal Domein
Detachering
12-06-2026

Vacature omschrijving

Startdatum: 1 juli 2026

Einddatum: 1 november 2026

Optie op verlenging: 1x 2 maanden

Duur: 4 maanden

Sluitingsdatum: 12 juni 2026

Publicatiedatum: 4 juni 2026

Functie

Inkoopadviseur Sociaal Domein (standvastig, ervaren). Je maakt onderdeel uit van het team Inkoop en bent accounthouder voor twee afdelingen binnen het Sociaal Domein.

Jouw rol

  • Accounthouder: aanspreekpunt voor teammanagers en collega’s voor alle vragen over inkoop; je voorziet hen van gevraagd en ongevraagd advies en werkt oplossingsgericht.
  • Aanbestedingstrajecten: je hebt een autonome en verantwoordelijke rol en coördineert het proces van selectie en beoordeling van potentiële leveranciers tot en met het opstellen van contracten en de vastlegging in systemen.
  • Implementatie en overdracht: na afronding van aanbestedingen begeleid je de implementatie van contracten via een gedegen overdracht aan de lijn.
  • Bewaking inkoopkaders: je werkt nauw samen met collega’s in team Inkoop en bewaakt de geldende inkoopkaders.

Werkzaamheden

  • Bijdragen aan het opstellen van relevante aanbestedingsdocumenten (o.a. programma van eisen, gunningcriteria, nota van inlichtingen) met aandacht voor duurzaamheid en circulariteit.
  • Inventariseren van inkoopbehoefte bij stakeholders, adviseren over en organiseren van marktconsultaties en dit vertalen naar een optimale inkoopstrategie en -procedure.
  • Bewaken van voortgang, planning en beslismomenten van aanbestedingen en signaleren van eventuele knelpunten.
  • Bijdragen aan het verhogen van inkoopkennis binnen de organisatie en het geven van gevraagd en ongevraagd advies over inkoopvraagstukken en verschillende inkoopvormen conform het Hilversumse Inkoopbeleid.

Jouw profiel

  • Standvastig en ervaren als inkoopadviseur.
  • Autonoom en verantwoordelijk; sterk in coördinatie van aanbestedingstrajecten.
  • Oplossingsgericht en communicatief vaardig richting stakeholders en lijnmanagement.

Eisen:

  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau
  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal NEVI 1 of een vergelijkbare opleiding zoals een leergang aanbestedingsrecht. Onderbouw in het CV duidelijk waarom de opleiding vergelijkbaar is
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met het begeleiden van omvangrijke, complexe en innovatieve Europese Aanbestedingen

Wensen:

  • Uiterlijk beschikbaar per 1 juli 2025,
  • Aantoonbare werkervaring met het opzetten en aansturen van een multidisciplinair inkoopprojectteam, blijkend uit minimaal 1 concreet referentie-project benoemd op een aparte pagina in het CV
  • Aantoonbare werkervaring met het inventariseren van de interne inkoopbehoefte, het houden van marktconsultaties én de vertaling ervan naar een inkoopstrategie als onderdeel van een Europese aanbestedingsprocedure.
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met het zelfstandig begeleiden van complexe Europese aanbestedingen diensten, blijkend uit minimaal 2 concrete referentie-projecten benoemd op een aparte pagina in het CV
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met aanbestedingen voor het sociaal domein, blijkend uit minimaal 1 concreet referentie project benoemd in het CV

Competenties:

  • Overtuigingskracht, standvastig
  • Sterk in plannen / organiseren
  • Stressbestendig
  • Out of the box denken
  • Flexibel
  • Professioneel en representatief
Direct solliciteren

Hoe het werkt?

1.
Solliciteer op jouw opdracht

Geen cv bij de hand? Geen probleem. Bij ons hoef je geen uitgebreide motivatiebrief te schrijven of je hele loopbaan op papier te zetten. Laat simpelweg je naam en contactgegevens achter of stuur ons een kort berichtje. Wij zijn vooral benieuwd naar wie jíj bent en wat je zoekt.

2.
Wij nemen contact op

Binnen een paar werkdagen nemen we contact met je op. We bespreken wat jij belangrijk vindt in een baan, wat je ervaring is (of juist waar je in wil groeien), en welke mogelijkheden er zijn binnen ons team. Alles in een open en ontspannen gesprek.

3.
Kennismaken

Zien we een match? Dan nodigen we je uit voor een kennismakingsgesprek – online of bij ons op locatie. Je krijgt een goed beeld van de functie, de sfeer en de mensen met wie je eventueel gaat samenwerken. En natuurlijk kun jij ook al je vragen stellen.

4.
Je kan aan de slag!

Zijn we allebei enthousiast? Dan regelen we de laatste praktische zaken en zorgen we dat je een vliegende start maakt. Van contract tot inwerktraject – we zorgen dat alles op rolletjes loopt.

Vorige Volgende

Gerelateerde vacatures